To dla Was drodzy uczniowie
https://biteable.com/watch/versatile-service-promo-copy-2592927
To dla Was drodzy uczniowie
https://biteable.com/watch/versatile-service-promo-copy-2592927
Klasa I - pani Dorota Łukasik
W ramach projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach: przyrodniczych, matematycznych oraz zajęciach logopedycznych.
Zajęcia przyrodnicze odbywały się w klasie oraz w terenie. Poznając otaczającą nas przyrodę dzieci uczestniczyły w wycieczce po terenie swojej miejscowości, obserwując zmiany przyrody w poszczególnych porach roku. W czasie obserwacji wykorzystywano lupy oraz aparaty fotograficzne w telefonach. Celem utrwalenia zdobytych wiadomości uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz wykonywali ilustracje zaobserwowanych zwierząt lub roślin. Poznając Układ Słoneczny dzieci świetnie bawiły się naśladując ruch planet swoimi ciałami. Dużo radości sprawiało uczniom przeprowadzanie doświadczeń naukowych, których wyjaśnienie sprawiało nieraz sporo kłopotów.
Zajęcia matematyczne odbywały się w sali lekcyjnej. Dużą radość sprawiały dzieciom magiczne kwadraty, w kratki których należało wpisać liczby według określonej zasady. W czasie zajęć uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe. Trudności sprawiały im zadania nietypowe lub zadania rozbudowane. Sprawnie wyliczali matematyczne piramidy. Najchętniej budowali wieże z klocków konstrukcyjnych wg samodzielnie opracowanych zasad.
Zajęcia logopedyczne prowadzone były w dwóch grupach, po czworo uczniów. Praca z dziećmi polegała na niwelowaniu wad wymowy, wywoływaniu głosek prawidłowo brzmiących oraz ich utrwalaniu. W ramach terapii logopedycznej prowadzone były ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, fonacyjne, słownikowe. Wspomagając terapię logopedyczną prowadzone były ćwiczenia ortofoniczne, stymulujące rozwój słuchu fonematycznego oraz analizy i syntezy głoskowej wyrazów. Wiele radości wywoływały miny, jakie dzieci obserwowały w lustrze wykonując ćwiczenia narządów mowy. Wszyscy uczestnicy terapii logopedycznej wytrwale pracowali nad uzyskaniem poprawnej artykulacji głosek języka ojczystego.
Klasa II - pani Emilia Kołakowska
Uczniowie klasy II w ramach realizacji projektu brali udział w zajęciach matematyczno- przyrodniczych. Uczniowie uczestniczący w zajęciach mogli pogłębić swoje zainteresowania matematyczne i przyrodnicze w innych warunkach niż na lekcji. Praca z uczniami miała różne formy: praca w grupach, indywidualna, w parach. W czasie zajęć zastosowano metody aktywizujące, poszukujące, praktyczno- ćwiczeniowe, podające. Często wykorzystywane były gry i zabawy edukacyjne. Dużą atrakcją i pomocą były zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne oraz tablica interaktywna i tablety. Uczniowie systematycznie uczestniczyli w zajęciach, byli aktywni. Realizacja tych zajęć wpłynęła na rozwijanie zdolności kształtowania logicznego myślenia oraz doskonaliła opanowanie wiadomości i umiejętności matematycznych i przyrodniczych.
Klasa III - pani Teresa Pieczuro
Klasa III pod kierunkiem Pani Teresy Pieczuro liczy 12 uczniów i wszyscy uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach Szkolnej Akademii Przyszłości. Są to zajęcia matematyczno-przyrodnicze. Podczas których uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia według ustalonego wcześniej planu, a wnioski wspólnie formułujemy i zapisujemy w notatnikach. Szczególną popularnością cieszą się doświadczenia takie jak: ,, Gumowe jajo”, ,,Samopompujący balon”,,Tornado w butelce” , ,Owocowe kopuły”, ,,Niezwykła ciecz”,, Mydlane konstrukcje”,,Filtr wody”,, Wędrująca woda” . Korzystając z mikroskopu i lup uczniowie mają możliwość obejrzeć to czego okiem nie zobaczą W ramach zajęć wspólnie z uczniami ukwieciliśmy klasę, posadziliśmy rośliny na skalniaku szkolnym i dbamy o to by były systematycznie podlewane i nawożone. Podczas zajęć matematycznych bawimy się i uczymy inaczej niż w czasie lekcji. Poznajemy i samodzielnie wykonujemy gry dydaktyczne, schematy graficzne, rozwiązujemy i układamy zadania rozmaite, uczymy się liczyć różnymi sposobami, rozwiązujemy też krzyżówki matematyczne i quizy. Dzięki zajęciom projektowym uczniowie uczą się odpowiedzialności, samodzielności, pracy w grupie, logicznego myślenia i wyciągania wniosków z tych działań które widzą. Pomoce dydaktyczne ubogacają , na dłuży czas skupiają uwagę uczniów oraz wprowadzają uczniów z zaciekawienie.
Na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne uczęszcza 5 uczniów z klas III-VII . Zajęcia odbywają się systematycznie Są one przeznaczone uczniów, u której stwierdzono trudności w nauce czytania i pisania - spowodowane przez dysfunkcje w sferze percepcji wzrokowej, słuchowej lub ruchowej, a także z zaburzeniami koncentracji uwagi albo zaburzeniami pamięci. Celem zajęć jest:
- kształcenie słuchu fonematycznego,
- ćwiczenia pamięci i spostrzegawczości słuchowej,
- usprawnianie analizatora słuchowego, - podniesienie poziomu pamięci wzrokowej i uwagi w celu lepszego zapamiętywania struktur graficznych wyrazów,
- doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, - utrwalenie zasad pisowni z wszystkimi trudnościami ortograficznymi ze szczególnym akcentem na ”ó, u, rz, ż, ch, h”,
- ćwiczenia umiejętności stosowania reguł ortograficznych w trakcie pisania, - usprawnianie techniki czytania, - ćwiczenia czytania ze zrozumieniem,
- ćwiczenia usprawniające grafomotorykę (poziom graficzny pisania),
- wdrażanie do autokorekty,
- integracja zespołu,
- zachęta do radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
- motywowanie do podejmowania zadań o różnym stopniu trudności.
Matematyka – pan Marcin Łasica
Uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/20120 uczyli się poprzez zabawę, wykorzystując do tego narzędzia Internetowe: Corinth, matlandia, kahoot, wyszukiwarkę internetową a także grę multimedialną „Milionerzy”.
Nie zawsze jednak pracowali z komputerem. Często pracowali w grupach w ławkach rozwiązując nietypowe zadania matematyczne. Poznali przy tym różne metody uczenia się i dochodzenia do celu. Tworzyli plakaty i figury przestrzenne, wykorzystując do tego karteczki (elementy orgiami), brystol a także specjalne do tego klocki. Grali także w matematyczne domino, ucząc się ułamków zwykłych i dziesiętnych.
Przedmioty przyrodnicze – pani Ewa Stolla
Głównym celem zajęć było zaciekawienie uczniów światem przyrody oraz rozbudzanie pasji poznawczych. Zajęcia miały głównie charakter obserwacyjny i doświadczalny. Realizowane treści dotyczyły zagadnień z zakresu chemii, fizyki i biologii. Samodzielne wykonywanie prostych doświadczeń, określanie ich wyników i formułowanie wniosków pozwoliło na zainteresowanie uczniów przebiegiem zajęć, umożliwiło angażowanie w proces poznawczy wszystkich zmysłów, co ułatwiało zrozumienie i zapamiętanie zagadnień. Kształtowało postawę badawczą.
Zajęcia kształtowały u uczniów umiejętności:
- planowania i prowadzenia obserwacji oraz eksperymentów przyrodniczych,
- interpretowania wyników doświadczeń, formułowania spostrzeżeń, wniosków,
- posługiwania się sprzętem laboratoryjnym i korzystania z przyrządów obserwacyjnych, pomiarowych,
- współdziałania w zespole , skutecznej komunikacji,
- przełamywania pewnych zahamowani( tremy, wstydu, lęku) poprzez prezentację wyników własnej pracy bądź grupy na forum,
- rozwijania poczucia własnej wartości poprzez możliwość osiągania sukcesu.
Na tematykę zajęć przyrodniczych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 składały się:
Ćwiczenia logicznego rozumowania i sprawdzania swojej wiedzy przyrodniczej:
- krzyżówki i rebusy przyrodnicze, multimedialne gry edukacyjne, np. Animal Quiz, Milionerzy.
Zagadnienia biologiczne:
- obserwacje mikroskopowe, zajęcia terenowe z wykorzystaniem skali porostowej, badanie zjawiska fotosyntezy, świat roślin.
Zagadnienia chemiczne i fizyczne:
- badanie wody jako rozpuszczalnika, badanie jakie czynniki przyspieszają rozpuszczanie się substancji w wodzie, zapoznanie ze światem roztworów i wskaźników, badanie obecności tlenu w powietrzu, wyznaczanie prędkości pieszego.
Wykorzystane pomoce szkolne: sprzęt laboratoryjny, Corinth, Multimedialny Atlas Anatomiczny, Multiteka, Gra Multimedialna „Milionerzy”, książki dla uczniów „Moje domowe laboratorium” – uczniowie wybierali z nich doświadczenia, które demonstrowali i omawiali na forum przed całą klasą.
Zajęcia języka angielskiego – pani Katarzyna Lachowicz – Fydrych
W ramach realizacji projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” uczniowie klas 5 i 6 raz w tygodniu uczestniczyli w dodatkowych zajęciach języka angielskiego, podczas których rozwijali kompetencje językowe. Dla większości uczniów klasy 6 był to pierwszy kontakt z tym językiem, ponieważ w przeciwieństwie do uczniów klasy 5 nie uczyli się go wcześniej. Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi. Uczestnicy grali w gry edukacyjne, prowadzili dialogi, śpiewali piosenki, wykonywali zadania ze słuchu oraz pracowali w grupach nad zadaniami projektowymi. Poznawali podstawowe słownictwo i zwroty służące komunikacji w typowych sytuacjach życiowych jak robienie zakupów czy wizyty u lekarza. Ćwiczyli zapoznawanie się, przedstawianie, a także opisy siebie i innych. Poszerzali swą wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych i świąt w nich obchodzonych. Na zajęciach wykorzystywano TIK oraz korzystano z materiałów papierniczych, ekranu multimedialnego i gier dydaktycznych zakupionych ze środków projektowych. Uczniowie byli zawsze bardzo aktywni i chętnie uczyli się nowych rzeczy. Praca z tak zaangażowanymi i zmotywowanymi młodymi ludźmi była dla nauczyciela czystą przyjemnością.
Szanowni Państwo.
Informuję, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski do oddziału przedszkolnego lub do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu zostały przyjęte.
Dyrektor Szkoły Rafał Jarema
Do konkursy prace zgłosili Jakub Gawęda z klasy V oraz Hanna Jędrzejewska z klasy VII. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z praca i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz upowszechnienie wiedzy na temat czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom w wieku poniżej 16 lat. Ogłoszenie wyników nastąpi przed zakończeniem roku szkolnego 2019/2020.
27 lutego 2020r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 - 1963. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Minutą ciszy i zapaleniem symbolicznych zniczy pod kamieniem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy pamięć bohaterów. Apel przygotowali uczniowie klasy ósmej, którzy realizowali projekt poświęcony podziemiu niepodległościowemu.
Informacja o terminach i zasadach zapisu dzieci do klasy I w roku szkolnym 2020/2021
Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu
z dnia 24 lutego 2020r.
podstawa prawna:
Art. 133 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 z późn.zm.)
INFORMACJA O TERMINACH I ZASADACH ZAPISU DZIECI DO KLASY I W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu informuje, iż w dniach 02.03.2020r. od godz. 8.00 do 27.03.2020r. do godz. 15:00 będzie miała miejsce rekrutacja dzieci do klasy I
w sekretariacie szkoły będą wydawane i przyjmowane:
- Karty Zgłoszeń dzieci do klas I
- Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy
Obowiązkiem szkolnym objęte są:
dzieci urodzone w 2013 – siedmiolatki objęte obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2020/2021
Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic / opiekun prawny dziecka.
Przy zapisie dziecka do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja.
Do obwodu Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu należą miejscowości:
Liczba wolnych miejsc:25
Więcej informacji na temat rekrutacji znajduje się na stronie internetowej szkoły www.spdurag.szkolnastrona.pl, www.spdurag.edupage.pl
Durąg, dn. 24.02.2020r. Dyrektor szkoły
Rafał Jarema
14 lutego społeczność Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu uczciła Walentynki wspólną zabawą. Samorząd Uczniowski przygotował wystąpienie związane z miłością, przyjaźnią, koleżeństwem. Wręczono kartki, które zbierano w ramach poczty walentynkowej. Rozstrzygnięto konkurs na klasową walentynkę. Uczniowie poszczególnych klas na godzinie wychowawczej, plastyce i technice przygotowywali wspólną walentynkę. W kategorii klasy I-III wygrała walentynka klasy pierwszej, w kategorii klasy IV-VIII wygrała walentynka klasy VI.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nasi uczniowie na lekcjach informatyki omawiali różne niebezpieczeństwa, które mogą im grozić w wyniku nierozsądnego korzystania z sieci. Utworzono konto szkolne na portalu „ Sieciaki”, gdzie uczniowie
klas IV-VIII wykonywali kolejne misje, by uzyskać tytuł Sieciaka czyli tego, który potrafi bezpiecznie korzystać z Internetu. Uczniowie klasy V rozwiązali też konkurs o bezpiecznym korzystaniu z sieci na platformie edukacyjnej EDUEO .
Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na trudną i wymagającą wielu predyspozycji pracę operatora CPR oraz na to, by nie traktować numeru 112 jako numeru informacyjnego, ale jako ratującego życie człowieka.
W dniu 11 lutego 2020 roku w bibliotece szkolnej uczniowie klasy ósmej instruowali młodszych kolegów jak w prawidłowy sposób zadzwonić na numer alarmowy oraz jaką treść zgłoszenia i w jakiej kolejności przedstawić operatorowi. Wszyscy chętni mogli też poćwiczyć RKO na szkolnych fantomach. Uczniowie klas I – IV wykonali także prace plastyczne związane z ww. tematem, które można było podziwiać w sali bibliotecznej.
Obchody Światowego Dnia Kubusia Puchatka, to kolejne spotkanie uczniów klas najmłodszych z uroczym misiem, które odbyło się pod hasłem: „Zdrowo i bezpiecznie!”
Po przeczytaniu wybranego rozdziału książki o zabawach Puchatka i jego przyjaciół rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas zabaw w szkole, w domu a także podczas zabaw zimowych.
Konkurs zorganizowano w ramach Rodzinnego Konwentu Fanów Gwiezdnych Wojen, który odbył się w dniach 19-26 stycznia 2019r. w Ostródzie. Organizatorami konkursu było Centrum Kultury w Ostródzie oraz Grupa Animacyjna AS. Do organizatorów napłynęło wiele prac z przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół średnich z całej Polski. Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych. Z naszej szkoły wpłynęło 15 prac:
Klasa V: Patrycja Gutferska, Jakub Sagan, Grzegorz Żuchowski, Jakub Gawęda
Klasa VI: Zuzanna Stanisławska
Klasa VII: Julia Kugler, Maja Milewska, Beata Kleber, Hanna Jędrzejewska, Julia Koszewska, Karolina Janusz
Klasa VIII: Weronika Car
Jakub Gawęda zajął I miejsce, wyróżnienia zdobyły: Zuzanna Stanisławska, Karolina Janusz oraz Weronika Car.
Zajęcia fitness powracają do Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu
Zajęcia fitness powracają!!! Od 23 stycznia wznowione zostają poniedziałkowe i czwartkowe zajęcia fitness. Zaczynamy o 19:25. Zapraszamy!!!
Szanowni Państwo, informujemy, że od 3 lutego 2020r. zmianie ulega godzina odjazdu autobusu dowożącego uczniów SP w Durągu z miejscowości Lichtajny. Nowa godzina odjazdu to 7:45.
Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
Powered by aSc EduPage